مجموعه زندگی

پرداخت سرانه مدارس و مطالبات حق‌التدریسی‌ها در پیچ خزانه/جزئیات آموزش ۵۰۰ مهارت به دبیرستانی‌ها

وزیر آموزش و پرورش جزئیات طرح “ایران مهارت” را تشریح کرد و گفت: در این طرح دبیرستانی‌ها در ۲۰ جلسه با مهارت‌های پایه آشنا می‌شوند و اهداف آن با “طرح کاد” متفاوت است.

به گزارش مجموعه زندگی به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم رونمایی از طرح کتاب ایران مهارت با بیان اینکه دانش آموزان بنا به علاقه، امکانات و مقتضیات منطقه‌ای و شرایطی که منطقه دارد می توانند این ۵۰۰ مهارت را انتخاب کنند اظهار کرد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور اشارات مفصلی به ضرورت مهارت آموزی داشتند که سعی می کنیم در راستای عملیاتی کردن این منویات حرکت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در قالب این طرح دانش آموزان ما برخی حرف و فنون را تمرین کرده و مهارت‌هایی را می‌آموزند گفت: زمان مهارت آموزی کوتاه و مختصر است اما می‌تواند در توسعه کارآفرینی و ایجاد انگیزه موثر باشد و دانش آموزان را از محفوظات خارج کند.

بطحایی درباره طرح” کاد” که در گذشته اجرا می‌شد گفت: تجربیات خوبی از طرح های مشابه داشتیم اما برخی از آنها متوقف شد. این طرح، همان طرح کاد نیست. در طرح کاد دانش آموزان هفته‌ای یکبار به کارگاه‌ها مراجعه و مهارت ها و ظرافت‌های شغلی را می‌آموختند اما در این طرح دبیرستانی ها در ۲۰ جلسه ۱٫۵ساعته با مهارت های پایه آشنا می‌شوند و اهداف آن با طرح کاد متفاوت است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امید است تعداد زیادی از دانش آموزان تحت پوشش طرح “ایران مهارت” قرار بگیرند گفت: بخش وسیعی از مدارس متوسطه اول و دوم مجری طرح خواهند شد.

بطحایی در پاسخ به اینکه این آموزش‌ها در داخل مدارس صورت می‌گیرد یا خارج از آن؟ گفت: تلاش می‌کنیم آموزش‌ها در داخل مدرسه صورت گیرد، اما در برخی رشته‌ها که تجهیزات قابل انتقال نیست، دانش آموزان باید به مراکز فنی بروند. ۵۰۰نوع مهارت متناسب با شرایط هر مدرسه و منطقه در نظر گرفته شده که از جمله آنها می‌توان به کار روی چوب، صنعت جواهرسازی، کار روی طلا، سفالگری و… اشاره کرد.

وی درباره هزینه‌های این طرح گفت: بخشی از اعتبارات از سوی ما، بخشی از سوی سازمان فنی و حرفه ای تامین می شود و برای بخشی دیگر نیز روی کمک و مشارکت اولیاء حساب می کنیم.

وی درباره سرانه مدارس گفت: اعتباری که گرفتیم به خزانه رفته بخشی برای پرسنلی و مطالبات حق التدریس و بخشی برای سرانه است. امیدواریم با گشایش خزانه، به‌زودی پرداخت شود.

انتهای مطلب

سایت خبری تحلیلی مجموعه زندگی

لینک منبع

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • دسته‌بندی نشده
  • پرداخت سرانه مدارس و مطالبات حق‌التدریسی‌ها در پیچ خزانه/جزئیات آموزش ۵۰۰ مهارت به دبیرستانی‌ها