مجموعه زندگی

نقد فیلم Happy Death Day – روز مرگ مبارک

فیلم Happy Death Day – روز مرگ مبارک، یکی دیگر از فیلم های ترسناکی بود که قبل از هالووین در آمریکا اکران شد. در ادامه با نقد و بررسی فیلم این فیلم در سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

هر بازه‌ زمانی فیلم های مخصوص خود را دارد. تابستان می‌آید و باید به تماشا بلاک‌باستر‌هایش بنشینیم و حال در دوره پاییز و زمستان هم فیلم های مناسبتی بسیاری راهی سینما می‌شوند. این روند هرساله در آمریکا تکرار شده و بسیاری از علاقه‌مندان در دروره های زمانی به تماشا گونه‌ای از فیلم های سینمایی می‌نشینند. یکی از دوره های زمانی پرطرفدار برای تماشا فیلم در سینما، قبل از هالووین است. در میان فیلم های تکراری و خسته‌کننده‌ای که برای هالووین و شرایط زمانی آن دوره ساخته می‌شوند، سالانه حدود ۲ تا ۵ فیلم خود را کامل‌تر نشان داده و ماندگار می‌شوند. اشتباه نکنید.. Happy Death Day – روز مرگ مبارک آن فیلم ماندگار نیست! مهم‌ترین فیلم ترسناک اکران شده در این فصل بدون شک فیلم سینمایی It – آن بود که پیش‌تر به بررسی آن در سایت پرداختیم اما در کنار فیلم It فیلم دیگری هم تا حدودی توانست موفق ظاهر شود و آن هم فیلم سینمایی روز مرگ یا همان Happy Death Day است که کریستوفر لاندن (Christopher B. Landon) کارگردانی آن را برعهده داشته و توسط کمپانی یونیورسال (Universal) پخش شده است. فیلم روز مرگ مبارک جز دسته فیلم های اسلشر در ژانر ترسناک قرار می‌گیرد و در اصل بیشتر جنایی است تا یک فیلم ترسناک و به فرم فیلم های اسلشر وابسته است. حتی چند جامپ‌اسکر بسیار ضعیف هم در فیلم وجود دارد که شاید بتوانند فیلم را تا حدودی ترسناک‌تر جلوه دهند اما اصلا هیچ فضای تیره و تاریک، فیلم های ترسناک در آن جریان نداشته و با موزیک‌های شاد و ریتمیک، در اواسط فیلم، چاشنی کمدی را به خود اضافه می‌کند.

دیگر همه می‌دانند که نباید از این دست فیلم های مناسبتی انتظار زیادی داشت و تنها باید جهت سرگرمی آن را تماشا کنیم. نکته‌ای که در مورد این فیلم‌ها به وجود می‌آید، این است که آیا همان وظیفه سرگرم‌کننده بودن خود را به درستی انجام داده‌اند یا خیر؟ فیلم Happy Death Day – روز مرگ مبارک فیلم بسیار متوسطی در این ژانر قرار می‌گیرد. به هیچ‌وجه ایده جدیدی ندارد و داستانی درمورد دختری که در روز تولدش کشته می‌شود را روایت می‌کند. تری گلبمن با بازی جسیکا روث، دختر جوانی است که هر روز در روز تولدش کشته می‌شود و پس از مردن همان روز دوباره برایش آغاز شده و مجدد به قتل می‌رسد.

Happy Death Day 2017

 این چرخه در فیلم پشت سرهم تکرار شده تا تری متوجه دلایل آن می‌شود. فیلم را بیشتر می‌توانیم کمدی تعریف کنیم زیرا اصلا هیچ صحنه و سکانسی به صورت جدی تولید نشده است و ما به عنوان تماشاگر خیالمان راحت است که هیچ‌چیز واقعی نیست و این بزرگ‌ترین ضربه برای فیلمی‌ است که می‌خواهد روی مخاطبینش تاثیر بگذارد. با دلایل و حرکاتی شاهد امتحان حالت های مختلف برای مردن تری هستیم و او می‌خواهد بداند چه‌کسی است که در روز تولد آن را به قتل می‌رساند و در پایان هم متوجه آن شده و همه‌چیز به خوبی و خوشی به پایان می‌رسد.

برای دانلود رایگان فیلم Happy Death Day 2017 کلیک کنید

هیجان فیلم Happy Death Day – روز مرگ مبارک به اندازه کافی نیست و نمی‌توان خیلی از تماشا آن لذت برد. داستان غیر واقعی و باورپذریر نیست و حتی بازیگران فیلم هم اصلا خوب عمل نکرده و گویی خارج از محیط فیلم بازی می‌کنند. اصلا فیلم ترسناک نبوده و به سختی می‌توان آن را در جمع فیلم های ترسناک قرار داد. مهم ترین مشکل فیلم عدم فضاسازی درست است که اصلا بین چندین حالت مختلف بی‌دلیل و نامرتبط تغییر می‌کند. اگر همه فیلم های برتر سال ۲۰۱۷ را تماشا کرده‌اید و حال وقت اضافی دارید می‌توانید این فیلم کوتاه ۹۰ دقیقه‌ای را در لیست تماشا خود قرار دهید اما قطعا با تماشا نکردن آن چیزی را از دست نخواهید داد.

امتیاز فیلم Happy Death Day - روز مرگ مبارک
منتقد: رضا توکلی
۴
میانگین امتیازات: ۴
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *