مجموعه زندگی

تعهد رییس جمهور تایوان برای دفاع از آزادی و دموکراسی این جزیره

رییس جمهور تایوان امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی خود در روز ملی متعهد شد تا از آزادی و دموکراسی این جزیره دفاع کند. وی اظهار کرد، تایوان در مقابل فشار و زور، سر فرود نخواهد آورد.

به گزارش مجموعه زندگی به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تسای اینگ-ون، رییس جمهور تایوان در دومین سخنرانی خود به مناسبت روز ملی تایوان از زمان زمامداری دولتش در سال ۲۰۱۶، اظهار کرد که همچنان به دنبال دستیابی به موفقیت‌ در روابط خود با پکن است. وی همچنین متعهد شد تا در این مسیر سیاست‌های باثبات و استواری را به کار گیرد.

تسای در سخنان خود گفت: باید به خاطر بیاوریم که دموکراسی و آزادی، حقوقی بودند که با تلاش بی‌پایان همه مردم تایوان به دست آمدند، بنابراین ما باید تمام توانایی خود را برای دفاع از ارزش‌های دموکراتیک و آزادی تایوان و نیز سبک زندگی تایوانی به کار گیریم.

وی این اظهارات را در حالی بیان کرد که تنها چند روز تا برگزاری کنگره حزب کمونیست در چین باقی مانده است؛ کنگره‌ای که انتظار می‌رود طی آن، برای رهبری این حزب در دوره آتی تصمیم‌گیری شود.

روابط چین و تایوان از زمان آغاز به کار دولت تسای با کاهش ناگهانی روبه‌رو بوده است. چین کانال‌های رسمی خود با تایوان را قطع کرد تا برای به رسمیت شناختن اصل “چین واحد” که توسط دولت ناسیونالیست پیشین تایوان پذیرفته شده بود، تسای و حزبش را  تحت فشار قرار دهد.

چین، تایوان را استانی خائن می‌داند که درصورت نیاز، آن را با زور پس خواهد گرفت.

از سوی دیگر اظهارات اخیر ویلیام لای، نخست وزیر تایوان مبنی بر “استقلال کشور”ش ، سروصداهایی را در چین به پا کرده است.

 تسای در ادامه سخنان خود اظهار کرد: بارها گفته‌ام که حسن ‌نیت ما تغییر نخواهد کرد، تعهدات ما تغییر نخواهد کرد، ما در راستای روش کهنه مقابله با مخالفانمان قدم برنمی‌داریم اما دربرابر زور نیز سر خم نخواهیم کرد.

انتهای مطلب

سایت خبری تحلیلی مجموعه زندگی

لینک منبع

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *