مجموعه زندگی

سایت «متاکریتیک» مرجع نقد و بررسی محتوای سرگرمی فیلتر شد

متاکریتیک سایت ارایه دهنده نقد و بررسی محتوا سرگرمی امروز ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ توسط ساماندهی فضای مجازی وزارت ارشاد فیلتر شد. در ادامه با سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

سایت متاکریتیک (Metacritic) یک وب‌سایت تجاری است که از سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را در حوضه ارایه محتوا سرگرمی شروع کرده است. این وبسایت نقدهای محتوای سرگرمی را از سایت‌ها و خبرگزاری‌های مطرح جمع‌آوری کرده و آنها را در قالب یک لیست نمایش می‌دهد. محتوای سرگرمی سینما و تلویزیون، موسیقی و بازی‌های ویدویی در این وبسایت هرکدام برای خود یک دایرکتوری داشته و محتوای نقد و بررسی آنها در پروفایلشان نوشته شده است. متاکریتیک بعد از انتشار حداقل ۴ نقد برای هر یک از محتوا سرگرمی، میانگین نمرات را در قالب مربع‌های رنگی نمایش می‌دهد. این رنگ‌ها قرمز، زرد و سبز هستند که بر اساس میانگین نمرات داده می‌شود و طبیعتا سبز نشان‌دهنده کیفیت بالا آن اثر دارد. متاکریتیک در تمامی بخش‌ها فعال بوده و تمامی آثار سینما و تلویزیون، موسیقی و بازی‌های ویدویی را پوشش می‌دهد. یکی از مهم‌ترین و شاید پربازدید ترین بخش‌های سایت، بخش سینمایی آن است و شاید دلیل اصلی فیلتر شدن آن، همین بخش باشد. در ایران اکثر سایت‌های سینمایی انگلیسی‌زبان فیلتر هستند اما متاکریتیک مدت‌ها بود که به راحتی برای همه کاربران در دسترس بود اما بالاخره فیلتر سایت‌های سینمایی به متاکریتیک هم رسید و این وب‌سایت صبح روز چهارشنبه ۲۲ فروردین توسط سازمان ساماندهی فضای مجازی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلتر شد.

متاکریتیک

پیش‌تر سایت‌هایی مانند Rotten Tomatoes و IGN در ایران فیلتر شده بودند و به نوعی فیلتر شدن متاکریتیک پیش‌بینی می‌شد. سایت‌های خارجی به دلیل اینکه وضعیت در دسترس بودن در ایران، برایشان اهمیتی ندارد، پیگیری طبیعتا انجام نداده و نخواهند داد، به همین دلیل بیشتر سایت‌های خارجی که در ایران فیلتر می‌شوند، برای همیشه فیلتر می‌مانند. در صورت انتشار خبرهای تکمیلی این مطلب بروز خواهد شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *