مجموعه زندگی

با ویژگی‌ها و اصطلاحات اینستاگرام آشنا شوید

در سومین مقاله آموزشی به معرفی ویژگی‌ها و اصطلاحات اینستاگرام خواهیم پرداخت و شما را با تمامی اسامی خاص در آن آشنا خواهیم کرد. با سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

در این سری مقالات قصد داریم، این شبکه اجتماعی محبوب را به شما کاربران از ابتدایی ترین موارد آموزش دهیم. آموزش هایی که در سایت قرار می‌گیرند بر طبق آخرین نسخه موبایل اینستاگرام نگارش شده اند و در صورت ارایه آپدیت جدید و یا تغییرات، مقاله های سایت هم بروزرسانی خواهند شد.

معرفی اصطلاحات اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام همانند سایر سرویس های آنلاین دارای قسمت ها و بخش هایی است که شاید برای تازه کار ها کمی نا‌آشنا باشد اما در این مقاله آموزشی قصد داریم تمامی این بخش ها را برای شما به صورت خلاصه معرفی کنیم. ویژگی های اینستاگرام را از صفحه فید شروع کرده و تا صفحه پروفایل پیش می‌بریم.

صفحه فید (Feed) : فید یا همان خوراک اولین صفحه‌ای است که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبرو می‌شوید. در این صفحه می‌توانید جدیدترین استوری‌ها* و پست های دوستانتان را مشاهده کنید. (اطلاعات بیشتر در مورد فید اینستاگرام)

استوری (Story) : این ویژگی پرطرفدار که در آپدیت های جدید اینستاگرام اضافه شد، داستان‌ نام دارد. در این ویژگی می‌توانید عکس یا ویدیو هایی را به مدت ۲۴ ساعت در این قسمت آپلود کنید. استوری دارای ویژگی های ویرایش تصویر و افکت های جالب است که موردتوجه کاربران قرار گرفته است.

استوری زنده (Live Story) : در استوری های اینستاگرام امکان ظبط و پخش زنده ویدیو قرار داده شده است و شما می‌توانید ویدیوی خود را به صورت زنده برای دوستانتان پخش کنید. همچنین پس از پخش زنده می‌توانید آن را به مدت ۲۴ ساعت همانند یک استوری ساده ذخیره کنید تا کسانی که در زمان پخش زنده آنلاین نبوده‌اند بتوانند مجدد آن را تماشا کنند.

دایرکت (Direct Message) : در قسمت دایرکت می‌توانید برای دوستان خود به صورت مستقیم در خود اینستاگرام پیام ارسال کنید. امکان ارسال پست ها به دایرکت و تشکیل گروه هم در دایرکت امکان پذیر است و همانند یک پیام‌رسان عمل می‌کند.

پست‌ها (Posts) : به مجموعه عکس‌ها، آلبوم های عکس و ویدیو های منتشر شده پست گفته می‌شود که در صفحه فید برای شما نمایش داده می‌شوند.

لایک (Like) : لایک کردن به معنای پسندیدن یک عکس یا ویدیو است که می‌توانید انجام دهید. هرچه تعداد لایک های یک عکس بیشتر باشد نشان از محبوب بودن و کیفیت برتر آن عکس است. لایک دراینستاگرام با لوگو قلب قرمز نمایش داده می‌شود. زمانی که شما بر روی قلب زیر عکس ضربه می‌زنید، قلب از حالت بی‌رنگ قرمز می‌شود و لایک شما در لیست لایک کننده‌ها (Likes) نمایش داده می‌شود و حال اگر مجدد لایک خود را با زدن بر روی قلب قرمز پس بگیرید، شما Unlike کرده‌اید.

نظرها (Comments) : برای ابراز نظر کردن درباره پست های اینستاگرامی شما می‌توانید زیر هر عکس یا ویدیو نظر خود را در قسمت Comment ارسال کنید. نظر یا همان کامنت شما در میان لیست کامنت ها قرار گرفته و امکان پاسخ به شما (Reply) وجود دارد. همچنین هر کامنت هم امکان لایک کردن را دارد.

غیر‌فعال کردن بخش نظر (Turn Off Commenting) : تنها کسی که پستی را در اینستاگرام منتشر کرده است می‌توانید از این بخش استفاده کند. با فعال کردن این گزینه بخش کامنت های یک عکس حذف شده و کاربران نمی‌توانند درمورد عکس ابراز نظر کنند.

ذخیره تصاویر (بوکمارک اینستاگرام) (Saves) : در سمت راست کادر زیر عکس ها، لولو بوکمارک به چشم می‌خورد که اینستاگرام آن را با نام Save معرفی کرده است. زمانی که پستی را در بخش Save های خود قرار دهید می‌توانید با مراجعه به صفحه پروفایل خود در قسمت مخصوص آن، آنها را مشاهده کنید.

مجموعه ها (Collections) : همانند شبکه اجتماعی پینترست، اینستاگرام هم در قسمت Save خود، مجموعه ها را اضافه کرده است و شما می‌توانید برای ذخیره تصاویر در این بخش، دسته بندی ایجاد بکنید.

اسکپلور (Explore) : این صفحه انبوهی از عکس ها و ویدیو ها را به شما نشان می‌دهد که بر اساس علاقه‌مندی کسانی است که شما آن را ها دنبال کرده‌اید.

نوار جستجو (Search Bar) : این نوار که در قسمت اکسپلور اینستاگران قرار دارد اجازه جستجو بین افراد، هشتگ‌ها و مکان‌های مختلف را به شما می‌دهد.

جستجو افراد (Search People) :­ در این نوار می‌توانید تنها به جستجو حساب های کاربری افراد بپردازید. در ابتدای لیست نمایش داده شده افراد پیشنهاد شده (Suggested Peopleرا مشاهده می‌کنید که مربوط به افرادی است که شما زیاد به پروفایل آنها از این طریق سر زده‌اید.

جستجو هشتگ (Search Tags) : در این قسمت می‌توانید هشتگ‌ها (Hashtags) را پیدا کنید. هشتگ‌ها، کلمات کلیدی هستند که پست ها را به هم ارتباط می‌دهند. برای مثال کسانی که زیر عکس های خود هشتگ فوتبال را با نماد # بگذارند، زمانی که روی آن بزنند وارد صفحه‌ای می‌شوند که لیست کاملی از عکس ها است که این هشتگ را زیر عکس خود گذاشته‌اند.

جستجوی مکان‌ها (Search Places) : زمانی که شما جی‌پی‌اس (GPS) دستگاه خود را روشن کرده باشید می‌توانید در میان مکان‌ها، شهر‌ها و کشور های مختلف جستجو کرده و به مشاهده عکس هایی که در آن منطقه گرفته شده است بنشینید.

اعلان های اینستاگرام (Notifications) : این قسمت با لوگو قلب، سمت چپ منوی پروفایل قرار گرفته است، نمایش دهنده آخرین لایک‌ها، فالو‌ها، کامنت‌ها، تگ و منشن شدن شما است.

دنبال کردن (Follow) : زمانی که شما وارد صفحه حساب کاربری شخصی می‌شوید می‌توانید با زدن Follow او را دنبال کرده و عکس های آن را در فید خود مشاهده کنید.

دنبال شده‌ها (Following) : یکی از لیست هایی است که در پروفایل شما نمایش داده می‌شود و لیست کاملی از کسانی است که شما آن‌ها را دنبال کرده‌اید.

دنبال کننده‌ها (Follower) : در پروفایل علاوه بر لیست دنبال شده‌ها لیست دیگری به نام دنبال کننده‌‌ها وجود دارد و نمایش دهنده کسانی است که حساب کاربری شما را دنبال کرده‌اند.

منشن کردن (Mention) : زمانی که شما زیر عکس خود نام کاربری شخصی را بعد از @ قرار دهید، یعنی خطاب به آن شخص مطلبی را منتشر کرده‌اید و این کار منشن کردن می‌گویند.

تگ کردن (Tag) : برای مثال اگر عکس دسته جمعی با دوستانتان گرفته باشید و روی خود همان عکس بخواهید آن‌ها را معرفی کنید، می‌توانید با تگ کردن نام کاربری شخص موردنظر را روی عکس قرار دهید.

پیدا کردن افراد ( Discover People) : در این قسمت می‌توانید به دنبال دوستان مشترک خود بگردید و همچنین لیست دوستان فیس‌بوک خود و یا لیست مخاطبین را مشاهده کرده و در صورتی که آنها اینستاگرام داشتند، آنها را دنبال کنید.

آرشیو (Archive) : این امکان جدید در اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد عکس های خود را از روی صفحه اصلی بدون حذف کردن، بردارید و آن را در قسمت آرشیو ذخیره کنید. بعد از آرشیو کردن در هر زمان که مایل بودید می‌‌توانید مجدد عکس را به صفحه خود برگردانید.

این پست با کامل شدن مقالات آموزشی تکمیل خواهد شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *