مجموعه زندگی

یک واکنش رسمی به اظهارات کارگردان «سهروردی»

اداره کل هنرهای نمایشی به گفته‌های کارگردان نمایش «سهروردی» پاسخ داد.

به گزارش مجموعه زندگی به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی،در پی انتشار گزارش نشست رسانه‌­ای نمایش «سهروردی» در  تاریخ اول مهر ماه، بیان توضیحات زیر در خصوص صحبت‌های نویسنده و کارگردان این نمایش، شکرخدا گودرزی ضروری است.

۱ـ آقای شکرخدا گودرزی در سال ۹۴ قصد به صحنه بردن نمایش «سهروردی» را داشتند که مقرر شد با توجه به اهمیت پرداختن به یکی از مفاخر کشور از نمایش حمایت شود.

۲ـ به دلایلی که بهتر است خود آقای گودرزی در مورد آن توضیح دهند به ویژه در مورد چگونگی طول کشیدن ۹ ساله صدور مجوز نمایش که ادعایی است غریب و حیرت­‌آور، اجرای نمایش به سال ۹۶ موکول شد.

۳- . اداره کل هنرهای نمایشی مرجع صدور پروانه اجرای نمایش در شهر تهران است. تقاضای صدور پروانه نمایش که از سوی تالار نمایش ارائه می­‌شود برای نمایش سهروردی ۳۱ اردیبهشت ماه بوده است. پاسخ مثبت شورای ارزشیابی و نظارت در مورد نمایشنامه در تاریخ ۸ خرداد ماه ۹۶ ارائه شده، نمایش در تاریخ ۱۱ شهریور ماه مورد ارزیابی قرارگرفته و پروانه آن در تاریخ ۱۳ شهریور ماه صادر شده است.

۴- آقای گودرزی در تاریخ ۸ مرداد ماه ۹۶ مجدداً خواستار حمایت مالی از نمایش شد و در تاریخ ۱۹ مرداد ماه ۹۶ ایشان قرارداد حمایت از نمایش به مبلغ صد میلیون تومان را امضا نمود.

۵- در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۹۶ اولین پرداخت قرارداد صد میلیونی را به مبلغ ده میلیون تومان دریافت کرده‌­اند.

۶ـ اداره کل هنرهای نمایشی رویکردی نقدپذیر داشته و دارد اما برخی افراد که اتفاقاً جزء فعالان صنفی و یا تشکیلاتی سایر سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی هستند در بسیاری موارد ضعف­های تشکیلاتی خود را پشت نقاب نقد دولت پنهان می‌­کنند.

اداره کل هنرهای نمایشی امیدوار است که نه به اندازه نقد خود توسط منتقدان، بلکه به اندازه بسیار کمتر، فعالیت یا سخنان این عزیزان مورد توجه رسانه­‌ها و فعالان تئاتر از منظر نقد قرار گیرد.»

انتهای مطلب 

سایت خبری تحلیلی مجموعه زندگی

لینک منبع

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *