مجموعه زندگی

معرفی کتاب اختر فیزیک برای افراد بی قرار

کتاب اختر فیزیک برای افراد بی قرار دهمین کتاب پرفروش سال ۲۰۱۷ میلادی است که توسط نیل دگراس تایسون نگارش شده است. در ادامه با معرفی این کتاب در سایت مجموعه زندگی همراه ما باشید.

طبیعت فضا و زمان چیست؟ چطور ما در این جهان جای گرفته‌ایم؟ و چگونه این جهان در ما جای گرفته است؟ هیچ چیز با ارزش تر از این کتاب برای یافتن جواب های این سوالات وجود ندارد. کتابی به قلم نیل دگراس تایسون که از سایت گودریدز جایزه‌ی بهترین کتاب سال ۲۰۱۷ را برنده شد.اما حال، تعدادی از ما فرصت اندیشیدن در کیهان را داریم، تایسون کهکشان را اندازه‌ی فهم مردمان زمین پایین می‌آورد و سعی می‌کند با شفافیت تمام موضوعات مربوط به کیهان را بیان کند.خوبی این کتاب در این است که مطالب جوری در کنار هم قرار گرفته شده است که می‌توان هر‌لحظه و هر‌زمان از محتوای با ارزش کتاب اختر فیزیک برای افراد بی قرار استفاده کرد. در زمان‌هایی که برای دم کردن قهوه‌ی صبحگاهی منتظر هستید یا در زمان نشستن برای اتوبوس یا مترو و قطار… می‌توانید از این کتاب برای یادگیری مطالب مربوط به کیهان استفاده کنید تا در زمانی که تیتر خبری در این مورد شنیدید دیگر تعجب نکنید، چه در مورد بیگ بنگ باشه و چه سیاه چاله ها. کتاب اختر فیزیک برای افراد بی قرار همچنین اطلاعاتی در مورد مکانیک کوانتوم نیز به زبان ساده به شما آموزش می‌دهد.

 تازه‌ترین کتاب «نیل دگراس تایسون»، دانشمند ۵۹ ساله است که در سال جاری توسط قاسم کیانی‌مقدم ترجمه و در ایران نیز منتشر شده است. البته باید حوصله خواندن ۲۴۴ صفحه این کتاب را داشته باشید تا با دیدگاه‌های «تایسون» و تلاش او برای کمک به معنا کردن جهان آشنا شوید. او موسس گروه «اختر فیزیک» است و از سال ۲۰۰۳ تحقیقات زیادی را در این زمینه انجام داده و کتاب‌های زیادی نیز به رشته تحریر درآورده است. نکته جالب اینکه این فیزیکدان علاوه بر تالیف کتاب، در زمینه فیلمسازی نیز آثاری دارد و حتی بازیگری را نیز تجربه کرده است. «تایسون» ده‌ها جلد کتاب منتشر کرده و جوایز متعدد علمی را نیز به خانه برده است. او در کتاب جدیدش به تشریح «ماده سیاه» و حتی سیگنال‌های ارسالی از انسان و تاثیرش بر زندگی پرداخته که به موضوعی جذاب برای مردم سراسر جهان بدل شده و در نتیجه فروش زیادی را برای این کتاب رقم زده است. به پایان معرفی کتاب اعجوبه (Astrophysics for People in a Hurry) رسیدیم،برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “معرفی کتاب اختر فیزیک برای افراد بی قرار

تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *