مجموعه زندگی

وجود ویژگی Permadeath در بازی Hellblade تکذیب شد

چند روز پیش، اخبار زیادی مبنی بر حذف‌ شدن سیو‌های شما در صورت مرگ زیاد و وجود قابلیت Permadeath در بازی Hellblade پخش شده بود که طی ویدیویی،‌ این اخبار تکذیب شد.

هشدار اسپویلر: در ادامه‌ی مطلب، ابتدای داستان بازی لو می‌رود

همان‌طور که می‌دانید، در بازی Hellblade شما شخصیتی را کنترل می‌کنید که از مشکلات روانی رنج می‌برد. این شخصیت که سنوئا نام دارد باید راه خود را در دنیایی جهنمی، که بخشی از آن ساخته‌ی ذهن او و بخشی نیز واقعیت است، پیدا کند.

در مبارزه‌ی ابتدای بازی، هر چقدر هم که خوب عمل کنید باز نمی‌توانید پیروز میدان باشید. پس از شکست در این مبارزه، دست‌های سنوئا آلوده به پیچک‌های سیاهی می‌شود و بازی Hellblade به شما هشدار می‌دهد که هر چقدر بیشتر بمیرید، این پیچک‌ها به سر سنوئا نزدیک‌تر می‌شوند. طبق هشداری که بازی می‌دهد، به نظر می‌رسد پس از مردن به تعداد مشخصی و رسیدن پیچک‌های سیاه به سر سنوئا باید بازی را دوباره از ابتدا شروع کنید، ولی احتمالا این روند ربطی به سیستم Permadeath ندارد. چند روز پیش سایت PCGamesN ویدیویی را منتشر کرد که طی آن سعی داشت قابلیت Permadeath یا همان مرگ همیشگی بازی را فعال کند، ولی این سیستم حتی بعد از ۵۰ مرگ سنوئا نیز فعال نشد!

هنوز مشخص نشده است که پیچک‌های سیاهی که روی دست‌های سنوئا هستند، چه تفاوتی در بازی ایجاد می‌کنند و نینجا تئوری، استودیوی سازنده‌ی Hellblade، نیز هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

به نظر می‌آید که پیچک‌های سیاه در بخش‌های مختلفی از بازی رشد می‌کنند. برای مثال، اگر شما در یکی از مبارزات به تعداد زیادی نیز بمیرید این پیچک‌های سیاه از مقدار مشخصی بیشتر رشد نمی‌کنند تا شما آن بخش را پشت سر بگذارید. در حالی که هنوز هم قابلیت رشد پیچک‌های سیاه روی دست‌های سنوئا موضوعی مبهم است، ولی باعث می‌شود تا بازیکنان با صبر، حوصله و دقت بیشتری Hellblade را تجربه کنند که به نظر بعضی پیشرفت غیرمستقیم خوبی در گیم‌پلی بازی است.

بازی‌ Hellblade چند روز پیش برای پلی استیشن ۴ و پی سی منتشر شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *