مجموعه زندگی

نقد و بررسی فیلم Justice League – لیگ عدالت

نا امیدی کلمه ای که بیشتر با دیدن سری جدید فیلم های برادارن وارنر (Warner Bros) یاد آن می افتیم یعنی فیلم لیگ عدالت (Justice league). در ادامه نقد و بررسی با مجموعه زندگی همراه باشید.
می‌توان گفت که در سال پیش فیلم موفق زن شگفت انگیز (wonder woman) یک شخصیت جدید قهرمانی امید تازه ای به این کمپانی برگرداند و سعی کردن که این شخصیت تازه ی قهرمانی را نگه دارند. با اینکه سری جدید فیلم ای کمپانی چنگی به دل نمی زند و امتیاز بالایی نتونست کسب کند ولی با حضور زن شگفت انگیز با بازی گال گادت(Gal gadot) در این سری تونست آبروی فیلم را حفظ کند. خیلی از منتقد ها این نظر رو دارند که لیگ عدالت انسجام خوبی ندارد و بیشتر دنبال گیشه است تا یک فیلم آبرومند , فروش خوب بتمن علیه سوپرمن (Batman Vs Superman )که ۸۷۲$میلیون دلار بود کمپانی را به این راه میشه گفت دعوت کرده است. لیگ عدالت , با اینکه منتظر این فیلم بودیم ولی به نظر میرسه که فقط شخصیت های زیادی در این فیلم وارد شدند که شاید جذابیت زیادی واسه بیننده نداشته باشند و بیننده نخواهد که دنبال کننده ی این کارکتر ها باشد.

بازی بن افلک (Ben Affleck) در این سری زیاد مخاطبان را راضی نمی کند و شاید میشه گفت از نحوه حرکات بدن و چشم هایش معلوم است که جایش در این نقش نیست و بهتر است به فکر چاره باشند برای شخصیت معروف و مرموز بتمن (Batman).  سوپرمن(superman) با بازی هنری کاویلز (Henry Cavill s) که در سری قبل به حال مردن رها شد و در قبرش خاک شد (مطمئن اینجور صحنه را برای او زیاد دیدیم). دوباره به فیلم برمیگردد و مدتی طول میکشد تا اکشن خود را آغاز کند. در سری جدید بیشتر به توانایی های زن شگفت انگیز اعتماد داریم و همچنین بازی جسی آیزنبرگ( Jessie Eisenberg’s) که نقش لکس لوتر(Lex lother ) رو به نمایش میگذارد. کمدی فیلم زیاد نیست جوری که روده بر شوید چون از اول هم قصد این فیلم نیست ولی تجربه ثابت کرده مخلوط سری قهرمانان با کمدی خیلی دیدنی است. (جنگ لوک و هالک و ددپول معروف)

فیلم از جایی جان میگیرد که بتمن با یک شرور باید مبارزه کند به نام استپن ولف (Steppenwolf) که صدا گذاری او را سیاران هایندز ( Ciaran Hinds) انجام داده و برای اینکار بتمن به یک گروه تازه نیاز دارد که اینکار با کمک شاهزاده دیانا محقق میشود. اولین کسی که به این جوخه اضافه میشود آرتور کری(Arthur Curry) در نقش آکوامن(Aquaman) است که به دنبال آن به ایسلند(Iceland) میروند. آکوامن که در دریا زندگی میکند نصف انسان و نصف موجودی دریایی میباشد(شاید در سری خود آکوامن توضیح بیشتر داده بشود). او یک قهرمان زمان وایکینگ ها(Vikings) میباشد. شخصیت بعدی سایبرگ(Cyborg) است که نقش او را ری فیشر (Ray fisher)بازی میکند. او همچنین نصف انسان و نصف ربات میباشد.

این شخصیت ها مطابقت زیادی با استاندارد های دی سی دارند  ولی فلش(Flash) پسری که شاید جنگیدن بلد نباشد ولی خیلی میتونه دشمنانش رو به زحمت بندازه با سرعت زیادی که داره نقش او را بازیگری به نام ازرا میلر (Ezra Miller ) (بازی بی نظیر او را در فیلم مزایای سر به زیر بودن نیز دیده ایم)، او بیشتر در این سری کارش راحت تر کردن کار دیگر قهرمانان است که شاید زیاد به درد نخورد. این ها از قهرمانانی بودند که جلوی نقشه های استپن ولف را باید بگیرند. ولف بیشتر دنبال تخریب دنیای دی سی می باشد که باید او را متوقف کنند. متاسفانه باید گفت هیچکدوم از صحنه های فیلم تمام مزایای یک فیلم خوب را ندارد و مدام تغیراتی دارد که با سرعت به سمت انتهای فیلم میرود و هرچه جلو میرود حس میکنید که کار سرهمی است تا یک فیلم منسجم. در بعضی از صحنه ها مشاهده میکنید که دنیا نیازمند سوپرمن است و همه چشم انتظار او است. بعد از عقب نشینی هایی که بروس داشته، همچنین سوپرمن رو در بعضی از خاطرات لویس لین ( Lois Lane)با بازی امی ادامز (Amy Adams) میبینیم.

برای دانلودرایگان فیلم Justice League 2017 کلیک کنید

صحنه های فیلم Justice league که توسط جلوه های ویژه ی بسیاری درست شده اند زیاد دلچسب نیستند و در صحنه هایی که بری الن هستش , افکت گذاری های اطراف بری زیاد چشم نواز نیستند. همچنین در بعضی از تیر اندازی های بروس وین این افکت گذاری به چشم بیننده خیلی خوب نیست و بیشتر دلتنگ کارگردانی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) میشویم با آن صحنه های دلچسب. در اخر باید گفت؛ این فیلم بیشتر توسط گال گادت در نقش زن شگفت انگیز نجات پیدا کرده ولی این سوال واسه ی ما می ماند که چرا اون وقتش را با این گروه هدر میدهد؟

منقتد: تام مک‌کارتی منتقد رسانه Hollywood Reporter – ترجمه: امیر فولادی (ترجمه اختصاصی مجموعه زندگی)

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *