مجموعه زندگی

معرفی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

در این مطلب به معرفی چهارمین کتاب پرفروش سال ۲۰۱۷ یعنی «هنر ظریف بی‌خیالی: راهکارهای دور از انتظار برای تجربه یک زندگی خوب»، نوشته مارک منسون خواهیم پرداخت. با مجموعه زندگی همراه باشید.

برخلاف کتاب‌هایی برای بهتر زیستن، این بار کتابی نوشته شده که انسان را برای داشتن زندگی بهتر به بی‌خیالی تشویق می‌کند. «هنر ظریف بی‌خیالی: راهکارهای دور از انتظار برای تجربه یک زندگی خوب» که البته در عنوان اصلی، معنایی صریح‌تر دارد، به قلم «مارک منسون» نگاشته شده و عنوان چهارمین کتاب پرفروش سال ۲۰۱۷ را برای نویسنده ۳۳ ساله خود به ارمغان آورده است. این کتاب در ایران توسط «پرستو عوض‌زاده» ترجمه و منتشر شده و در ایران نیز فروش خوبی داشته است. در این نسل که تعریف کمک به خود به کلی تغییر کرده است یک بلاگر معروف سعی کرده که به ما نشان دهد چطور دست از تلاش برای مثبت بودن برداریم و سعی کنیم واقعاً شخصی بهتر و خوشحال تری باشیم . برای سالهای متوالی به ما گفته شده است کلید موفقیت برای رسیدن به زندگی شادتر طرز فکر مثبت است طبق گفته ی مارک منسون ” بزارید روراست باشیم زندگی سخت است و ما باید با آن کنار بیاییم” مارک در وبلاگ خود که بسیار معروف است نیز گفته که نیازی به گفتن حرفهای شیرین و دلخوش کننده برای طرز فکر مثبت وجود ندارد و باید با واقعیت ها کنار بیاییم و سعی کرده است واقعیت های تلخ زندگی را بگوید در کتاب هنر اهمیت ندادن مارک سعی کرده است باور اینکه فقط طرز فکر مثبت داشته باشیم موفق خواهیم شد را به طور کلی تغییر دهد و این طرز فکر بیشتر توسط آمریکایی ها انجام می شود و نیاز به تغییر اساسی دارد.


منسون در گفته های خود در این کتاب با استفاده از مطالب علمی و نیز مطالب خنده دار باورهای غلط و نابجا را از بین ببرد منسون در این کتاب به ما مشاوره می‌دهد که بتوانیم محدودیت های خودمان را بهتر بشناسیم و سعی کنیم آنها را قبول کنیم لحظه ای که ما بتوانیم کاستی ها مشکلات و ترس ‌های مان را در آغوش بگیریم و سعی می نکنیم از آنها فرار کنیم بسیاری از مشکلات حل خواهند شد. در این کتاب ما میتوانیم شجاعت راستگوی مسئولیت‌پذیری کنجکاوی و بخششی را که دنبالش هستیم را پیدا کنیم. موضوعات زیادی هستند که می شود به آنها پرداخت اما باید یاد بگیریم که کدام آنها مهمتر هستند منسون این مشکل را حل کرده است و به وضوح آن را بیان می کند موضوعاتی از جمله اهمیت دادن به موضوعاتی که زندگی شما را بهتر میکند و تجربیاتی که مانند گنجی بی پایان برای ادامه مسیر زندگی شما نوشته شده اند.

به پایان معرفی کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی: راهکارهای دور از انتظار برای تجربه یک زندگی خوب» (The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life) رسیدیم. برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *