مجموعه زندگی

معرفی کتاب مرثیه هیل‌بیلی

داستان در مورد یک سرباز کهنه کار و فارغ‌التحصیل دانشگاه ییل آمریکا و یک گزارش غم‌انگیز از زندگی او در شهر آپالاچیَن است. در ادامه با معرفی کتاب مرثیه هیل‌بیلی در سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

داستان کتاب مرثیه هیل‌بیلی یک بررسی کلی بر طبقه کارگر سفید پوستان است، یک بخش تاریخی و یک بخش شرح‌حالی کتاب را در بر‌می‌گیرد، جی.دی ونس ( J. D. Vance) نویسنده‌ی کتاب یک نگاه فوق‌العاده به جایگاه، فرهنگ و آرزو‎های آمریکایی است.  پدر و مادر بزرگ ونس که از فقر زیاد رنج می‌بردند، آنها بعد از ازدواج به شمال مهاجرت کردند، از کنتاکی به اوهایو رفتند به امید زندگی بهتر و رهایی از فقری که گریبان‌گیر آنها شده بود. نوه‌ی آنها (جی دی ونس) به عنوان یک نماد موفقیت از تلاش آنها برای رهایی از مشکلاتی که آنها داشتند، است. ونس که فارغ‌التحصیل دانشگاه ییل بود (یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه‌های آمریکاست، هر آمریکایی آرزوی بودن در این دانشگاه را دارد) بیشتر به این دلیل یک نشانه‌ی موفقیت است چون اکثر خاله و دایی های که داشت حتی دبیرستان را تموم نکرده بودند و این یک موفقیت تمام عیار برای اوست.
ونس یک تصویر کلی از زندگی خودش و داستان‌هایی که داشته است را بر پایه مطالعات روانشناسی با مخاطب خود در کتاب مرثیه هیل‌بیلی میان می‌گذارد.


ونس مخاطب را به طور کلی با طبقه‌ی کارگر در منطقه آپالاچی آشنا می‌کند، این جمعیت در منطقه در طی چهل سال به طور هرساله رو به کاهش و تجزیه شدن است و چیز زیادی از جمعیت شهر باقی نمانده است. ونس چشم مخاطب را به روی مردم هیلی بیلی(مردم بومی شهر آپالاچی) که مردمانی از منطقه‌ای دور افتاده‌اند را به طور کامل باز می‌کند، که چطور آنها امید خودشان را نسبت به موقعیت و فرصت هایی که برایشان پیش می‌آید را از دست‌داده اند. این داستان که نشان دهنده‌ی یک داستان تاریخی از زندگی ونس است نشان می‌دهد که چطور رویای زندگی آمریکایی ضرر و زیانی به جمعیت شهر آپالاچی زده است.

به پایان معرفی کتاب مرثیه هیل‌بیلی (Hillbilly Elegy) رسیدیم، برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “معرفی کتاب مرثیه هیل‌بیلی

کتاب فوق‌العاده‌ایی,ممنون واسه معرفی این کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *