مجموعه زندگی

معرفی کتاب قبل از برای تو بودن

کتاب قبل از برای تو بودن نوشته‌ی لیسا وین‌گیت درباره‌ی دو خانواده، با تفاوت‌های بسیار که بواسطه‌ی داستانی ناعادلانه و دلخراش برای همیشه تقدیرشان تغییر می‌کند. این داستان که بر اساس یک داستان واقعی نوشته شده است. در ادامه با معرفی این کتاب در سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

داستان درباره‌ی یک دختر دوازده ساله به نام ریل فاس و خواهر و برادر‌های او در شهری به نام ممفیس در سال ۱۹۳۹ است. آنها که زندگی بسیار فوق‌العاده‌ای در کنار خانواده‌ی خود داشتند به صورت ناگهانی اتفاق بسیار ناگواری برای این خانواده‌ی دوست داشتنی می‌افتد.
در یک شب طوفانی پدر خانواده که با عجله مادرشان را به طرف بیمارستان می‌برد. در این فاصله ریل فرزند بزرگتر خانواده مسئول نگهداری از بچه‌ها می‌شود. هنگامی که آنها در خانه مانده‌اند ناگهانی متوجه غریبه‌هایی می‌شوند که به زور وارد خانه می‌شوند، ریل که کاری نمی‌تواند بکند همراه با برادران و خواهرانش به زور به داخل یتیم‌خانه شهر تِنِسی برده می‌شوند.در یتیم‌خانه اوضاع به سختی بر آنها می‌گذرد، بدون خبر از اوضاع و احوال پدر و مادر مریض احوالشان. مسئولین یتیم‌خانه به آنها قول رهایی از اینجا می‌دهند ولی داستان به همینجا ختم نمی‌شود و اتفاقاتی بسیار تاریک تر در پشت‌صحنه‌ی این ماجرا در حال رخ دادن است. ریل تمام سعی خود را برای نگه‌داری از خانواده‌‌ی خود در مقابل رئیس ظالم یتیم‌خانه می‌کند.

در آن یکی خانواده در شهر آیکن، کارولینای جنوبی دختری دیگر در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده است. دختری که الان یک قاضی فدرال و بسیار جذاب شده است. هنگامی که پدر او دچار بیماری می‌شود، اوری باید به خانه برگردد و مراقب پدر بیمار خود باشد و در این هنگام فرصتی برای او پیش می‌آید تا بیشتر درمورد تاریخچه‌ی خانواده‌ی خو اطلاعات کسب کند، این تاریخچه می‌تواند آسیبی به این خانواده بزند. این داستان که بر اساس داستان واقعی است یک رمان آمریکایی تمام عیار محسوب می‌شود که درباره‌ی رئیس یتیم‌خانه‌ی ممفیس جورجیا تان که کودکان را میدزدید و به خانواده‌های مرفه می‌فروخت. لیسا با این داستان یاد ما می‌اندازد که چقدر زندگی می‌تواند جالب باشد و ما را به جاهایی بکشاند که بسیار عجیب هستند، جاهایی که همیشه متعلق به قلبمان هستند و یک رکن جداناشدنی از وجود آدمی.

به پایان معرفی کتاب قبل از برای تو بودن (Before We Were Yours) رسیدیم، برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *