مجموعه زندگی

معرفی کتاب شیر و عسل

کتاب شیر و عسل نوشته روپی کائور، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۷ بود و حال در سایت مجموعه زندگی قصد معرفی آن را داریم. در ادامه با ما همراه باشید.

کتاب شعر شیر و عسل در سال گذشته به طور قابل توجهی مورد تشویق منتقدین و خوانندگان این کتاب قرار گرفته است، و انتظار میره شیر و عسل همینطور در ذهن ها باقی بماند. اما من قبول ندارم که این کتاب برای اینکه معروف شود یا قصد اینکار را داشته باشد نوشته شده باشد. روپی کائور از ما میخواهد که تنها بخوانیم و تک تک کلمات را درک کنیم، تنها کاری که باید برای همسو شدن با این کتاب انجام داد. شیر و عسل مجموعه ای از اشعار و نقاشی های روپی است. روپی کائور که اهل هند است و در انتاریو کانادا زندگی می کند. این کلمات پر از کلماتی مانند؛ دل شکستگی، عشق، دیدگاه، آزار، حقوق زن پر شده است. این کلمات قطعا از گذشته ی او سرچشمه گرفته اند و تجربیات خود را با دیگران در قالب کلمات به اشتراک گذاشته است. تک تک کلمات برای یک زن مهم و احساسی هستند، روپی شخصیتی قوی و شجاع دارد و با استفاده از این شجاعتش تمام احساسات خودش را بر روی کاغذ آورده است.

او در این کتاب از مطالبی که جامعه عرف نمیداند صحبت میکند و سعی می کند ارزش زن را نشان دهد و در مورد موضوعاتی از جمله “تجاوز خیلی سخت است بخواهیم در موردش صحبت کنیم یا خیلی بحث برانگیز است” و یا “در مورد عادت ماهیانه کمتر صحبت کنید چون بحث زننده است” یا “تو زن هستی پس کمتر میفهمی” روپی کائور به طور زیبایی سعی میکند این طرز فکر را کنار زند و زیبایی ها را نشان دهد برای کسانی که هنوز این طور فکر میکنند. به نظر من تمام زن ها باید این کتاب را بخوانند تا ارزش خود را درک کنند و خود را زیبا تر و ارزشمند تر ببیند. به پایان معرفی کتاب شیر و عسل (Milk and Honey) رسیدیم، برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “معرفی کتاب شیر و عسل

جايي اين كتابو ترجمه ميفروشن؟

خیر متاسفانه تاجایی که اطلاع داریم، اصلا این کتاب ترجمه نشده در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *