مجموعه زندگی

معرفی کتاب زرافه‌ها نمی‌توانند برقصند

در سری مقالات معرفی کتاب‌ به کتاب کودکانه زرافه‌ها نمی‌توانند برقصند – Giraffes Can’t Dance نوشته «ژیلز آندریا» و تصویرگری «گای پارکر ریس» می‌رسیم. در ادامه با سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

شماره‌ی اول پر فروش ترین کتاب زرافه‌ها نمی‌توانند برقصند برای ۱۵ سال است که کودکان را خوشحال میکند. جرالد که دوست دارد تا به دوستانش در جنگل بیوندد و با آنها برقصد ولی بدلیل قد بلندش قادر به این کار نیست؟ …. یا هست؟ این سوالی است که جرالد باید از خودش بپرسد و یک داستان خنده دار در عین حال تاثیرگذار که مملو از عکس است برای کودکان که میتواند تاثیر مثبتی بر روی ذهن آنها برای گرفتن یک تصمیم مهم در زندگیشان بگذارد. جرالد که در حال پیدا کردن اعتماد به نفس خود برای لذت بردن از زندگی اش است مدام به این موضوع فکر میکند. نقاشی های کشیده شده در این کتاب توسط پارکر رییس کشیده شده همراه با یک جلد بسیار جذاب برای کودکان داستانی زیبا که حتما باید پدر و مادر ها نیز با صدای بلند برای کودکانشان بخوانند. این داستان نشان دهنده‌‌ی شجاعت است، شجاعت کنیم فرق داشته باشیم و نظر کسی برایمان زیاد قابل توجه نباشد، خوب است همان چیزی را در آغوش بگیریم که هستیم. این کتاب این راه و روش را به ما آموزش میدهد.

«جرالد» زرافه‌ای است که نمی‌تواند برقصد و این مسئله او را آزار می‌دهد. پاهای ظریف و گردن بلند «جرالد» توان رقصیدن مانند دیگر حیوانات را در جنگل از او می‌گیرد که نتیجه‌اش غمگینی زرافه داستان است. هر یک از حیوانات سبکی برای رقص دارند، از «تانگو»ی عاشقانه تا «والس» و «چاچا» اما رقص «جرالد» تنها خنده‌های تمسخرآمیز حیوانات دیگر را به دنبال دارد. در این میان جیرجیرک از «جرالد» می‌خواهد به خود باور داشته و تنها آهنگی متفاوت را که متعلق به خودش باشد بیابد. جیرجیرک ویولن به دست می‌گیرد و می‌نوازد و در نهایت زرافه نیز رقص را آغاز می‌کند.  به پایان معرفی کتاب زرافه‌ها نمی‌توانند برقصند (Giraffes Can’t Dance) رسیدیم، برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *