مجموعه زندگی

معرفی کتاب اعجوبه

اعجوبه یا شگفتی(Wonder) رمانی از آرجی پالاسیو نویسنده آمریکایی است .این رمان در سال ۲۰۱۲ در سبک ادبیات کودک و نوجوان و سر گذشت یک نوجوان منتشر شده‌است. این اثر برندهٔ جایزهٔ دانش آموزان مین سال ۲۰۱۴ و برندهٔ جایزهٔ مارک توین سال ۲۰۱۵ شده‌است. در ادامه در سایت مجموعه زندگی با معرفی این کتاب همراه ما باشید.

من هرشکلی که باشم آن را توصیف نمی‌کنم، احتمالا از آن چیزی که فکر میکنی، بدشکل ترم. آگوست پالمن با یک تفاوت ظاهری در صورتش به دنیا آمد و تا الان از حضور پیدا کردن در مدرسه دوری کرده است درحالی که پایه پنجم را در مدرسه بیچر شروع می‌کند، آگوست تنها به این فکر می‌کند که چرا بقیه‌ی آدم ها با او به صورت نرمال و طبیعی رفتار نمی‌کنند، او به صورت مداوم توسط همکلاسی‌هایش مورد تمسخر قرار می‌گیرد و این حرکت برای او بسیار آزاردهنده و غیرقابل تحمل است. اعجوبه در حال حاضر رتبه‌ی اول در لیست پرفروش‌ترین کتاب های نیویورک تایمز را در اختیار دارد و همچنین در لیست جوایز بلوبانت تکزاس نیز قرار دارد. داستان از دیدگاه آگوست شروع می‌شود ولی با پیشروی داستان نقطه نظر‌های همکلاسی‌هایش، خواهرش و بقیه اعضای خانواده وارد قصه می‌شوند. این دیدگاه‌ها یک تصویر بسته و نزدیک از یک جامعه که در آن حس همکاری، دلسوزی، دوست داشته شدن و پذیرش شدن را تشکیل می‌دهند.

اعجوبه اعجوبه بهترین کتاب کودک سال نیز است و طبق گفته املی بازلون، وایرشگر ارشد این کتاب در سایت اسلیت و همچنین نویسنده سنگ و چوب‌ها، می‌گوید: این یک داستان تازه و جدید در دنیایی که قلدری همه‌گیر شده و بین قشر جوان‌تر نیز به صورت اپیدمیک در حال رشد است. آر.جی پالاسیو، نویسنده‌ی این کتاب میگوید: این کتاب یک مدیتیشن برپایه‌ی مهربانی است و قطعا هر خواننده این کتاب را به دلیل نشان دادن شهامتی که در دوستی افراد و قدرت این روابط وجود دارد، تحسین می‌کند. آگوست یک قهرمان است، یک قهرمان که در مسیر سختی‌هایی که در راهش وجود دارند، ایستاده است و سر خم نمی‌کند. آگوست اثبات می‌کند که مهم نیست با چه خصوصیاتی به دنیا میاییم. ایده نوشتن این کتاب زمانی به ذهن آرجی پالاسیو رسید که در پاییز سال ۲۰۰۷ با دو پسرش در حومه نیویورک به دختر بچه‌ای برخورد کرد که سندرم «تریچر کالینز» داشت. پالاسیو گفته‌است «واکنش خودم نسبت به دختر باعث وحشت‌ام شد و به این فکر افتادم که اگر پسر سه ساله‌ام، این دختر را ببیند حتماً جیغ می‌زند.» به پایان معرفی کتاب اعجوبه (Wonder) رسیدیم، برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “معرفی کتاب اعجوبه

تشکر. مفید و موثر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *