مجموعه زندگی

معرفی کتاب استثنایی‌ها

داستان موفقیت سومین کتاب نوشته شده توسط مالکوم گلدول است که در شرکت Little.Brown and Company منتشر شده است. در ۱۸ نوامبر ستل ۲۰۰۸ گلدول یک آزمایشی انجام داد در راستای برطرف کردن شک هایی که در مورد فرضیه های خود داشت در ادامه با معرفی کتاب استثنایی‌ها در سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

فرضیه هایی که در ارتباط با رسیدن به بلندترین مراحل موفقیت بود، او بر روی بازیکنان موفق هاکی روی یخی که در ماه های اول سال به دنیا آمده بودند، بیل گیتس یکی از بنیان گذاران ماکروسافت و نیز گروه بیتلز، جوزف فلوم، آزمایش هایی انجام داد. او به تاثیر فرهنگ‌در تصمیم گیری عاقلانه و هوش نیز پرداخته است. همچنین در مورد شخصیت هایی مانند Christopher Langan و J. Robert Oppenheimer بحث شده که چطور با دو هوش و عقل متفاوت این دو شخص توانستند به یک ثروت عظیم دست پیدا کنند. همچنین در مورد شخصیت هایی مانند Christopher Langan و J. Robert Oppenheimer بحث شده که چطور با دو هوش و عقل متفاوت این دو شخص توانستند به یک ثروت عظیم دست پیدا کنند.

در این کتاب گلدول به تکرار روش ده هزار ساعت را نام ببرد روشی که معتقد است اگر کسی یک شیوه و روش درست را ده هزار ساعت تمرین کند می تواند در حرفه ایی و متخصص شود. این روش البته توسط منتقدین کتاب بحث شده است و جای صحبت برای این روش باقی می ماند. این کتاب برای گلدول بیشتر شخصی بود تا دو کتاب دیگر او، این نظر را میشه از کامنت هایی که برای این کتاب گذاشته بودند تشخیص داد و بیشتر یک اتوبیوگرافی بود. در این کتاب گلدول یک ارتباط برقرار میکند با مشکلاتی که خودش داشته ایت و می گوید که چه مقدار یک جامعه می تواند پتانسیل های فردی یک شخص را رو به زوال بکشاند.

استایل نویسندگی گلدول دارای انتقاداتی نیز هست از جمله زیادی ساده کردن مسائل اجتماعی که نیاز به درک بیشتر دارند. به پایان معرفی کتاب استثنایی‌ها (Outliers) رسیدیم، برای مطالعه معرفی کتاب‌های بیشتر وارد صفحه معرفی کتاب سایت مجموعه زندگی شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *