مجموعه زندگی

بیوگرافی کامل گای پیرس – Guy Pearce

گای پیرس – Guy Pearce بازیگر استرالیایی تبار متولد کشور انگلستان است. از مهمترین فیلم هایی که او بازی کرده است می توان به محرمانه لس‌آنجلس(۱۹۹۷)، ممتو(۲۰۰۰)، مقررات درگیری(۲۰۰۰)، داستان‌های زمان خواب(۲۰۰۸) سخنرانی پادشاه(۲۰۱۰)، در جستجوی عدالت(۲۰۱۱)، مرد آهنی ۳(۲۰۱۳) اشاره کرد.

گای پیرس - Guy Pearce
گای پیرس در۵ اکتبر سال ۱۹۶۷ در کمبریج شایر انگلستان به دنیا آمد. وقتی گای تنها سه سال داشت به پدرش استوارت پیرس پیشنهاد شد که در دولت استرالیا به عنوان رئیس تست خلبانی کار کند، او و خانواده اش به مدت دو سال به استرالیا مهاجرت کردند. پنج سال پس از اینکه تصمیم گرفتند که در استرالیا بمانند پدرش در پرواز تستی کشته شد و مادر و خواهر بزرگتر گای تریسی را تنها گذاشت. از دوران دبیرستان گای به هنر و موسیقی علاقه مند بود. در سن ۲۰ سالگی گای در اولین فیلمش به نام امشب بهشت (۱۹۹۰) ظاهر شد. پس از چندین نقش فرعی در فیلم هایی نه چندان موفق او با بازی در فیلم محرمانه لس‌آنجلس(۱۹۹۷) به کارگردانی کرتیس هنسن خود را به عنوان یک بازیگر مطرح عنوان کرد و تحسین تماشاگران و منتقدان را برانگیخت. ایفای نقش شخصیت اد اکسلی باعث شد او نامزد دریافت جایزه بهترین عملکرد از انجمن بازیگران فیلم گردد. سپس در فیلمی انگلیسی به نام علامت دنیای جدید(۲۰۰۰) بازی کرد که توانست برنده جایزه بهترین بازیگر از جوایز فیلم بین المللی نیویورک شود.

گای پیرس - Guy Pearce
پیرس بار دیگر با بازی در نقش لئونارد در فیلم فیلم ممنتو(۲۰۰۰) به کارگردانی کریستوفر نولان مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و جوایز مختلفی از جمله جایزه بهترین بازیگر از جوایز انجمن منتقدین فیلم سن دیگو، جوایز ساترن، جوایز ستلایت را برنده شد. فیلم بعدی او نیز که جمله سخت(۲۰۰۲) نام داشت برای وی نامزدی جایزه بهترین بازیگر انجمن منتقدین فیلم استرالیا را به ارمغان داشت. در همین سال در فیلم کنت مونت کریستو (فیلم ۲۰۰۲) به کارگردانی کوین رینولدز بازی کرد. گزاره (۲۰۰۵) فیلم جنگل‌نشینی وسترنی به کارگردانی جان هیلکات می باشد که پیرس در آن جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی را از انجمن منتقدان فیلم استرالیا برنده شد.

برای مشاهده سایر بیوگرافی های سایت اینجا کیک کنید

از دیگر فیلم هایی که وی توانست است جوایز بین المللی را برای بازی در آنها برنده شود می توان به اعمال تعصبی مرگبار(۲۰۰۸)، مهلکه(۲۰۰۹)، سخنرانی پادشاه(۲۰۱۰)، قلمرو حیوانات(۲۰۱۰) به کارگردانی دیوید می‌شد اشاره کرد.

گای پیرس - Guy Pearce
گای پیرس سپس در فیلم های از تاریکی نترس (۲۰۱۱) به کارگردانی تروی نیکسی، در جستجوی عدالت (۲۰۱۱) به کارگردانی راجر دونالدسون، پرومته (۲۰۱۲) به کارگردانی ریدلی اسکات در نقش پیتر ویلاند، گرفتار (۲۰۱۲) به کارگردانی استیون سنت لگر و جیمز ماتار، مرد آهنی۳(۲۰۱۲) به کارگردانی شین بلک در نقش خالق ویروس اکسترمیس و مالک موسسه ای علمی و پژوهشی بازی کرد. از آخرین فیلم های او می توان به بازی در فیلم درام زندگینامه‌ای به نام نابغه (۲۰۱۶) به کارگردانی مایکل گرندیج در نقش اف. اسکات فیتزجرالد اشاره کرد.

گای پیرس - Guy Pearce
گای پیرس در عرصه تلویزیون نیز فعالیت داشته است و از مهمترین سریال هایی که بازی کرده است می توان به مجموعهٔ تلویزیونی کوتاه ۵ قسمتی میلدرد پیرس(۲۰۱۱) در نقش مونتی برگان اشاره کرد که توسط تاد هینز کارگردانی شد.او برای بازی در این فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مینی سریال گردید. همچنین برنده جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی، بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد از جایزه ستلایت و انجمن بازیگران گردید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *