مجموعه زندگی

پیش‌نمایش فیلم The Shape of Water – شکل آب

بررسی اولیه فیلم سینمایی The Shape of Water – شکل آب آخرین ساخته گیرمو دل تورو منتشر شده و حال می‌توانید ترجمه اختصاصی این مقاله را در سایت مجموعه زندگی مطالعه کنید.

گیرمو دل تورو با دور شدن از استدیو پر خرجی که فیلم هایی مانند Pacific Rim و Crimson Peak رو به نمایش گذاشته است . او این بار به فیلم های اولیه خود به زبان اسپانیایی بازمی گردد. فیلم های او به نام The Devil’s Backbone و Pan’s Labyrinth که حال و هوای جادویی و سحرآمیزی داشتن دوباره تکرار میشوند. داستان عجیب و غریب تیره و تار شده که در آن ها موجوداتی فریبنده ، تصویری از فساد اخلاقی ایالات متحده در اوایل دهه ۱۹۶۰ را با یک داستان غریبه از عشق و دوستی است را نشان میدهد ، گیلرمو دل تورو در این ژانر میشه گفت یک استاد است. این یک نمایش فوق العاده از سالی هاوکینز است که ظرافت و قدرت را به نمایش می گذارد و برای مخاطبانی که گرسنه ی فرار از واقعیت هستند بسیار جالب و دیدنی است.

به دنبال فیلم هایی مانند Crimson Peak, The Shape of Water او نقد های وارده بر این سری از فیلم هایش رسیده است ، فیلم های گوتیکی با فضای تاریک که همچنین دارای قضای شگفت انگیزی هستند. عناصر طراحی عجیب و غریب و ترسیم ویژگی های سری فیلم های او همه را شگفت زده میکند و او بسیار تمایل به خفه کردن احساسات واقعی دارد . سینماتوگرافی باهوش Dan Laustsen داستان را به یک داستان خشن تبدیل می کند که میشه گفت شگفت انگیز و دیدنی است که در آن خوب و شر در چهره های غنی شده کشیده شده توسط شخصیت اصلی بازی می شود. گیرمو دل تورو در این فیلم خود سعی کرد موجودی از سال ۱۹۶۰ را دوباره زنده کند و اون فضای ترسناک دهه ۶۰ و حتی موزیکال های دهه ۳۰ و ۴۰ را به نمایش میگذارد . موجودی که در این فیلم مشاهده میکنید در فیلم Creature from the Black Lagoon نیز وجود داشته و دل تروی سعی داشته تا زیبایی های این موجود و داستان های اطراف او را زیبا تر جلوه دهد.

در فیلم Crimson Peak رنگ غالب فیلم قرمز خونی بود در فیلم The Shape of Water – شکل آب نیز دل تروی و همکاران او در بخش تصویر سعی کردند از رنگ های غالب سبز تیره استفاده کرده و شروع فیلم با کلماتی از Giles است که نقش او را Richard Jenkins بازی میکند و در آپارتمانی در زیر دریا با وسایلی شناور شروع شده که بازگو کننده داستان عشق و از دست دادن شاهزاده بدون صدا و هیولایی تخریب کننده است. گلیز که با گربه های خود زندگی میکند در آپارتمانی در بالتیمور در طبقه پایین خود الیزا زندگی میکند که نقش او را هاکینز بر عهده دارد ، گلیز که همجنسگراست و از شغل خود که طراحی تبلیغاتی بوده است اخراج شده است. استودیو فیلم سازی پشت این فیلم دل تروی Fox Searchlight است . دل تروی که در کارنامه خود فیلم هایی مانند Hellboy را دارد با کسب متاکریت ۸۵ و جذب نظرات مثبت منتقدین یک اثر موفق خلق کرده است. این فیلم که نشان دهنده عشق بین دو موجود متفاوت است میتواند برای بیننده بسیار جالب و دیدنی باشد. الیزا که ناشنوا است و با زبان اشاره صحبت میکند . الیزا که یتیم بزرگ شده است دوستان چندانی ندارد و به نوعی روابط بسیار محدودی دارد . او که بسیار احساسی است وقتی متوجه یک آزمایش محرمانه در aerospace در جایی که او با همکار پرحرف خود Zelda با بازی Octavia Spencer کار میکند میشود.

او که یک موجود عجیب غریب را در یک مخزن مشاهده میکند به جای ترسیدن با حس خوشحالی برخورد میکند و این پدیده برای او جالب است. این موجود که توسط Doug Jones بازیگری شده است تحت نظر آزمایشگاه است. Doug Jones بازیگری ۵۷ ساله که در فیلم پسر جهنمی نیز بازی کرده بود به نظر انتخاب بسیار درستی برای این فیلم بوده است. به پایان پیش‌نمایش فیلم The Shape of Water – شکل آب رسیدیم. این مقاله توسط نویسنده رسانه هالیوود ریپورتر نگارش شده و توسط امیر فولادی به صورت اختصاصی برای سایت مجموعه زندگی ترجمه و منتشر شده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *