مجموعه زندگی

فیلم‌ها را بدون دانلود تماشا کنید | آموزش استریم کردن ویدیو از وب بر روی کامپیوتر

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که بخواهید یک فیلم یا سریالی را تماشا کنید اما فضای کافی برای دانلود آن نداشته باشید و اصلا نخواهید آن فایل را دانلود کنید. در ادامه با آموزش استریم کردن ویدیو از وب بر روی کامپیوتر در سایت مجموعه زندگی همراه باشید.

روش عادی و مرسوم تماشا یک فیلم، دانلود آن به صورت مستقیم و ذخیره بر روی هارد رایانه شخصی است اما به دلیل وجود محدودیت های حجمی شاید نتوانید حجم بسیار زیادی از فیلم ها را بر روی هارد خود داشته باشید. روش هایی وجود دارد که می‌توانید یک ویدیو را بدون آنکه دانلود کنید، بر روی پخش کننده ویندوز (Km Player و VLC) تماشا کنید. نکته قابل توجه برای تماشا این است که فیلم به صورت کامل دانلود نمی‌شود و در اصل در همان لحظه که در حال تماشا ویدیو هستید حجم دیتا شما کم شده و مصرف می‌شود. با استفاده از این حالت می‌توانید فیلم ها را با آخرین کیفیت به صورت آنلاین تماشا کنید بدون آنکه قطعی داشته باشد.

آموزش استریم کردن ویدیو از وب بر روی VLC

یکی از بهترین پخش کننده‌های ویدیو برای رایانه‌‌های شخصی، پلیر VLC است که کاملا رایگان بوده و فاقد تبلیغات است. علاوه بر این موارد حجم بسیار کمی هم داشته و میزان بسیاری کمی از رم دستگاه شما را اشغال می‌کند، اما امکانات کمتری هم نسبت به پخش کننده های دیگر دارد.

  1. برای تماشا فیلم ها بدون دانلود بر روی VLC ابتدا باید لینک دانلود فیلم موردنظر خود را کپی کرده و سپس نرم‌افزار VLC را باز کنید.
  2. از قسمت منوی اصلی وارد بخش “رسانه” شده و سپس بر روی Open Network Stream کلیک کنید. کلید میانبر این بخش Ctrl+N است که به راحتی می‌توانید بخش موردنظر را باز کنید.
  3. در صفحه باز شده باید لینک دانلود فیلم را که کپی‌ کرده بودید، Paste کرده و سپس بر روی “پخش” کلیک کنید.

حال ویدیو شما بدون آن‌که دانلود شده باشد به صورت آنلاین قابل پخش است.

آموزش استریم کردن ویدیو از وب بر روی Km Player

یکی از معروف ترین پخش کننده های ویدیو بر روی ویندوز KM Player است که به وسیله آن می‌توانید تغییرات بسیار زیادی را روی فیلم‌ها، به واسطه تنظیمات پیشرفته، اعمال کنید. این پلیر هم از قابلیت پخش استریم ویدیو از وب را داشته و می‌توانید علاوه بر VLC بر روی KM Player هم به تماشا فیلم های خود به صورت آنلاین بشینید.

  1. همانند VLC ابتدا لینک دانلود را کپی کرده و وارد KM Player شوید.
  2. از زیرمنو لوگو بالایی KM Player بر روی Open URL کلیک کرده یا پس از بازشدن KM Player از کلید های ترکیبی Ctrl+U استفاده کنید.
  3. در صفحه باز شده لینک دانلود را وارد کرده و بر روی Open بزنید تا فیلم پخش شود.

آموزش اضافه کردن زیرنویس به ویدیو آنلاین پخش شده

برای اضافه کردن زیرنویس به فیلم ابتدا باید زیرنویس را دانلود کنید. سپس در VLC می‌توانید با کلیک راست کردن، در قسمت Subtitle پرونده جدید را باز کرده و فایل زیرنویس را انتخاب کنید.

در KM Player هم این امکان وجود داشته و پس از پخش با استفاده از کلید های ترکیبی alt+O می‌توانید زیرنویس را از هارد خود انتخاب کرده و بر روی فیلم قرار دهید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *